Hakkımızda

Aile Dinamikleri Akademisi, Sangeet Erdoğan Şemsiyeci’nin kurmuş olduğu bir gelişim okuludur. Aile dizimi yöntemini meditasyon süreçleriyle birleştirerek aktaran Sangeet, bu süreci çok daha derinlemesine etkinleştirmeyi amaçlamaktadır.

Uzun yıllar Osho Meditasyonları yapan ve pek çok başka tekniği de uygulayan bir terapist olarak, bu süreçlerin mükemmel bileşimini sunmak üzere Aile Dinamikleri Akademisini hayata geçirmiştir.

Akademi’nin ilk öğrencileri eğitimlerini sürdürmektedir. 2018-2019 eğitim döneminde ikinci öğrenci gruplarının kayıtları yapılmaktadır.

AKADEMİNİN AMACI

Aile Dizimi Yöntemini en iyi şekilde öğretmek ve Türkiye genelinde Aile Dinamikleri Akademisi Eğitimleri’ni yaygınlaştırmaktır. 

Türkiye, kuruluşundan itibaren ve öncesinde nüfus hareketleri en yüksek seviyede gerçekleşmiş bir ülke olarak, Aile Dizimi Yönteminin sunacağı perspektife büyük ihtiyaç duran bir coğrafyadır. Bu ülkenin insanları olarak, çoğumuzun kaderinde başka vatanlara özlem mevcuttur. Ancak bununla birlikte, bu ülkenin sunduklarına da büyük bir saygı gösterme ihtiyacı mevcuttur. Her ikisinin de kaderimize olan etkilerini fark etmek ve hepsini aynı anda alabilmek elzemdir ve daha ileriye yönelmek ancak bundan sonra mümkündür.

Bugün, ülkemizin yaşamakta olduğu pek çok problemin esas kökleri, geçmişte başlamış olan pek çok büyük harekete dayanmaktadır. Bu tarz büyük hareketlerin etkileri nesillerce sürebilmektedir. Osmanlı geçmişinin bugüne yansımalarının sosyo-psikolojik boyutları hepimizin psikolojisini derinden etkilemektedir.

Bu etkilerin bireysel olarak hayatlarımızdaki yansımaları ve bunların fark edilmesi tüm ülke çapında Aile Dizimi’ne olan ihtiyacı derinleştirmektedir.

Aile Dizimi, herhangi bir ülkedeki insan için dahi büyük bir ihtiyaçtır. Ancak Türkiye, tarihinin bugüne yansımaları açısından, normal bir ülkeye oranla çok daha büyük ve acil bir ihtiyaç olarak Aile Dizimi Yöntemlerinin sunduğu farkına varmaya ihtiyaç duymaktadır. 

Aile Dinamikleri Akademisi olarak temel hedefimiz, bu yöntemi bilen ve aktarmaya ve uygulamaya ehil insanlar yetiştirerek ülkenin her şehrinde bu yöntemi kitlelere sunabilmektir.

Bu amaçla başlangıçta tek bir eğitmen ile üç şehirde eğitimlere başlamış durumdayız.

Amacımız, yetişen öğrencilerimizle Anadolu’daki belli başlı şehirlere yayılmaktır. Sonrasında ise, tüm şehirlerde en az bir eğitimi düzenli olarak yaparak ülke genelinde bu yöntemi kolay erişilebilir bir şekilde kitlelere sunabilmektir.

Türkiye’nin kuruluşundan itibaren yaşadığı pek çok toplumsal travmanın iyileşebilmesi için yapılabilecek en derin etkiye sahip hizmet olarak bunu görüyoruz.

Aile Dinamikleri Akademisi’nin kadrosuna katılmak ve bu misyonun parçası olmak isteyen öğrenci adaylarını çalışmalarımıza katılmaya bekliyoruz.

Aile Dinamikleri Akademisi